0 212 286 60 63

Vakumla Kaporta Düzeltme

Vakumla Kaporta Düzeltme

Boyasız Vakumla Kaporta Göçük Düzeltme, Arabanızda dış darbeler sonucu kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği ve genellikle 7 cm çap ölçüsüne kadar kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirme tekniği ve uzmanlık isteyen bir sanattır.

Her araç sahibi için arabasının zarar görmemesi ve herhangi bir zarar görme ya da hasar anında en etkili yöntemlerin değerlendirilerek işlemlerin yapılması çok önemlidir. Arabaların orijinalliği bozulsun istenmez ve bununla beraber gereken tüm uygulamaların da sırası ile yapılması arzulanır. Bu noktada ise zaman zaman yaşanan kaporta göçükleri sürücüleri hayli düşündürürken, vakumla kaporta göçük düzeltme işlemleri sonrasında ne aracın orijinal yapısı bozulur, ne de farklı bir yönden zarar görme durumu ortaya çıkar. Her anlamda profesyonel bir hizmet türü olarak bu işlemlerden gönül rahatlığı ile faydalanılabilir.

Vakumlama teknıği ile aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde vakumlama tekniği kullanılmaz Böyle durumlarda sacın çatlama ihtimali çok yüksektir. Vakumla kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı yüzde 85 mertebesindedir. Ancak, Vakumla Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadır.

Güvenilir ekipler ve doğru teknikler ile en iyi sonuçların alınması mümkün iken, araçtaki hasar durumuna göre dileyen her araç sahibi profesyonel ekiplere arabalarını emanet ederek vakumla kaporta düzeltme işlemlerini yaptırabilir.